BOT SKRA BEŁCHATÓW KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL S.A. KS PZU - AZS OLSZTYN WKRĘT-MET DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA ASSECO RESOVIA SSA RZESZÓW MOSTOSTAL - AZOTY SA KĘDZIERZYN-KOLE JADAR SPORT S.A. RADOM J.W. CONSTRUCTION AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA BKSCH DELECTA BYDGOSZCZ ENERGIAPRO GWARDIA WROCŁAW
ARCHIWUM WIADOMOŒCI - LUTY 2002
KS Ivet - KS Nysa 1:3
2002-03-02 00:00, PLS

KS Ivett Jastrzębie Borynia przegrał z KS Nysa 1:3 (20:25, 19:25, 25:21, 25:27) w meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki. "Nikt się chyba nie spodziewał, że do play off przystąpimy z 3. miejsca" - mówił po spotkaniu uradowany trener gości Jerzy Salwin.

KS Nysa, która przed sezonem została przez wielu fachowców skazana na degradację, pokonała - po Mostostalu i Galaxii - kolejnego medalistę sezonu 2000/2001. W dwóch pierwszych setach ton rywalizacji nadawali goście. "Oni świetnie zagrywali, na parkiecie brylował ich wystawiacz Chudik. Był on o niebo lepszy od naszego rozgrywającego Kruka - powiedział drugi trener zespołu gospodarzy Leszek Dejewski. - My mieliśmy słaby blok, zagrywaliśmy słabo. Dużo serwisów zepsuliśmy."

Gdy wydawało się, że Nysa szybko wygra 3:0, w trzeciej partii goście stracili nieco animusz i przegrali.

Dużo emocji było w czwartym secie. Siatkarze z Nysy prowadzili 16:11, 23:20 i 24:22. Zawodnicy z Jastrzębia bronili kolejne piłki meczowe. Jednak po ataku Łuki KS Nysa zapewniła sobie zasłużone zwycięstwo. "O naszej wygranej zadecydowała zagrywka oraz przyjęcie" - powiedział Jerzy Salwin.

KS Ivett: Kruk, Milbrant, Michalczyk, Tołoczko, Nowak, Ustinow, Wójcik (libero) oraz Szczygieł, Gniecki, Wrzeszcz, Pawłowski, Matoska

KS Nysa: Chudik, Krupnik, Dymowski, Hachuła, Jaszewski, Łuka, Kop (libero) oraz Sedlacek, Ratajczak

2002-02-16 KS Ivett - PZU AZS 3:0
2002-04-20 Skra - KS Ivett 3:1