BOT SKRA BEŁCHATÓW KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL S.A. KS PZU - AZS OLSZTYN WKRĘT-MET DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA ASSECO RESOVIA SSA RZESZÓW MOSTOSTAL - AZOTY SA KĘDZIERZYN-KOŹLE JADAR SPORT S.A. RADOM J.W. CONSTRUCTION AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA BKSCH DELECTA BYDGOSZCZ ENERGIAPRO GWARDIA WROCŁAW
Zdobywcy Pucharu Polski.

1932 ŁKS Łódź
1933 Sokół Macierz Lwów
1934 AZS AWF Warszawa
1935 Cracovia Kraków
1936 YMCA Łódź
1950 AZS AWF Warszawa
1951 AZS AWF Warszawa
1952 Legia Warszawa
1953 AZS AWF Warszawa
1953/54 AZS AWF Warszawa
1954 AZS AWF Warszawa
1960 Górnik Katowice
1961 Legia Warszawa
1970 AZS Olsztyn
1971 AZS Olsztyn
1972 AZS Olsztyn
1973 Beskid Andrychów
1974 Hutnik Kraków
1975 Resovia Rzeszów
1976 Stal Mielec
1977 Posnania Poznań
1978 Beskid Andrychów
1979 Resursa Łódź
1981 Gwardia Wrocław
1982 AZS Olsztyn
1983 Resovia Rzeszów
1984 Legia Warszawa
1985 Płomień Sosnowiec
1986 Legia Warszawa
1987 Resovia Rzeszów
1988 Hutnik Kraków
1989 AZS Olsztyn
1990 Hutnik Kraków
1991 AZS Olsztyn
1992 AZS Olsztyn
1993 Chełmiec Wałbrzych
1994 BBTS Bielsko-Biała
1995 Legia Warszawa
1996 Stal Hochland Nysa
1997 Stilon Gorzów
1998 AZS Yawal Częstochowa
1999 Czarni Radom
2000 Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle
2001 Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle

2002 25-27 stycznia Wieluń
I dzień
Galaxia Starter AZS Bank Częstochowa - KS Ivett Jastrzębie Borynia
3:0 (25:23, 25:16, 25:18)

II dzień
Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle - Nordea Czarni Radom
3:0 (25:17, 25:17, 25:19)

III dzień - finał
Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle - Galaxia Startera AZS Bank Częstochowa
3:2 (25:23, 26:28, 25:15, 22:25, 15:9)

Mostostal: Kardos, Musielak, Serafin, Szczerbaniuk, Stancelewski, Papke,
Kubica (libero) oraz Lipiński, Soroka, Januszkiewicz, Dembończyk.

Galaxia: Wagner, Dacewicz, Nowak, Panas, Bąkiewicz, Kalnins, Ignaczak
(libero) oraz Szcześniewski, Kokociński, Gołaś, Reljć, Oczko.


2003 3-4 stycznia Sosnowiec
I dzień
Morze Szczecin - Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle
3:2 (25:22, 25:17, 18:25, 15:25, 15:13) Gerymski, Rybak

KP Polska Energia Sosnowiec - Galaxia Pamapol AZS Częstochowa
3:2 (25:20, 23:25, 16:25, 25:23, 15:12)

II dzień - finał
KP Polska Energia Sosnowiec - Morze Szczecin
3:0 (25:14, 25:21, 25:17)

KP: Wagner, Legień, Żywołożnyj, Nowak, Pliński, Niedziela, Maciejewicz
(libero) oraz Łomacz, Matoska, Szewczyk, Szopa, Milbrant

Morze: Gerymski, Rybak, Szulik, Ruciak, Jurkiewicz, Grzesiowski, Cziszewski
(libero) oraz Ostrowski, Kocik, Augustyn, Peciakowski, Olichwer.

2004 13-14 marca Bełchatów
I dzień
Polska Energia Sosnowiec - PZU AZS Olsztyn
3:2 (25:18, 25:17, 20:25, 20:25, 15:13)

Skra Bełchatów - NKS Nysa
3:1 (25:19, 25:22, 24:26, 25:21)

II dzień - finał
KP Polska Energia Sosnowiec - Skra Bełchatów
3:1 (25:14, 20:25, 25:20, 25:20)

Skra: Stelmach, Ruciak, Wnuk, Wlazły, Bąkiewicz, Szulik, Ignaczak (libero)
oraz Nowik, Kalnins, Neroj, Maciejewicz.

KP Polska Energia: Żygadło, Kudłaczewski, Dacewicz, Divis, Wojczuk, Nowak,
Legień (libero) oraz Niedziela, Wagner, Pliński.

2004 18-19 grudnia Olsztyn
I dzień
PZU AZS Olsztyn - Polska Energia Sosnowiec
3:0 (25:17, 25:19, 25:16)
Skra Bełchatów - Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle
3:0 (25:20, 25:18, 25:17)

II dzień - finał
Skra - PZU AZS
3:1 (17:25, 25:23,25:23, 25:16)

Skra: Stelmach, Wlazły, Gruszka, Milczarek, Wnuk, Szczerbaniuk, Ignaczak
(libero) oraz Neroj, Dacewicz, Chadała, Maciejewicz.

PZU AZS: Zagumny, Grzyb, Papke, Siebeck, Bąkiewicz, Nowak, Kuciński(libero)
oraz Śmigiel, Szyszko, Możdżonek, Ruciak.

2005 17-18 grudnia Warszawa
I dzień
BOT Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel
3:1 (25:21, 20:25, 25:21, 25:15)
Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn
3:1 (25:23, 19:25, 25:22, 25:21)

II dzień - finał
BOT Skra Bełchatów - Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa
3:0 (25:22, 25:21, 25:18)

BOT Skra: A.Stelmach, Wlazły, Wnuk, Szczerbaniuk, K.Stelmach, Winiarski,
Ignaczak (libero) oraz Maciejewicz.

Wkręt-Met: Woicki, Billings, Eatherton, Jurkiewicz, Gierczyński, Kocik,
Rusek (libero) oraz Patucha, Oczko, McKienzie, Gawryszewski.

Widzów 4000. Sędziowali Andrzej Kiszczak (Warszawa), Andrzej Lemek (Kraków).