BOT SKRA BEŁCHATÓW KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL S.A. KS PZU - AZS OLSZTYN WKRĘT-MET DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA ASSECO RESOVIA SSA RZESZÓW MOSTOSTAL - AZOTY SA KĘDZIERZYN-KOŹLE JADAR SPORT S.A. RADOM J.W. CONSTRUCTION AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA BKSCH DELECTA BYDGOSZCZ ENERGIAPRO GWARDIA WROCŁAW
LIGA ŚWIATOWA 2007

Terminarz  -  Mecze Ligi Światowej 2007 w Polsce   Mecze Grupy D  

Formuła Ligi Światowej 2007

W Rundzie interkontynentalnej edycji 2007 Ligi Światowej udział bierze 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Drużyny zagrają łącznie każda po 12 spotkań – mecz i rewanż u siebie oraz na wyjeździe.
W sumie w Rundzie Interkontynentalnej zostanie rozegranych 96 meczów. Za zwycięstwo zespół otrzymuje dwa punkty, zaś za porażkę – jeden punkt.

Do finału kwalifikują się zwycięzcy grup, gospodarz rundy finałowej czyli Włosi oraz zespół, który otrzyma od FIVB tzw. „dziką kartę”. Jeśli na zakończenie Rundy Interkontynentalnej dwa lub więcej zespołów będzie miało tę samą liczbę punktów, wówczas o tym, który zespół zajmie pierwsze miejsce w grupie (czyli zapewni sobie awans do Rundy Finałowej) zadecydują tzw. ratio punktowe (całkowita liczba punktów zdobytych we wszystkich setach zostanie podzielona przez liczbę punktów straconych).
W przypadku, gry Włosi zajmą pierwsze miejsce w grupie w Rundzie Interkontynentalnej do Rundy Finałowej awansuje drugi zespół z grupy „włoskiej”, czyli z grupy B.

Runda finałowa

Runda finałowa zostanie rozegrana w stolicy Włoch w dniach 11 - 15 lipca 2007. Sześć drużyn biorących udział w rundzie finałowej zostanie podzielonych na dwie grupy – po trzy drużyny każda. W ciągu pięciu dni zostanie rozegranych łącznie 10 spotkań. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinałów, w których pierwszy zespół z grupy A zmierzy się z drugim zespołem z grupy B, zaś pierwszy zespół z grupy B z drugim z grupy A. Zwycięzcy tych spotkań zagrają w finale, zaś przegrani o miejsce trzecie. Drużyny, które w grupach zajęły trzecie lokaty zmierzą się o miejsce 5.