BOT SKRA BEŁCHATÓW KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL S.A. KS PZU - AZS OLSZTYN WKRĘT-MET DOMEX AZS CZĘSTOCHOWA ASSECO RESOVIA SSA RZESZÓW MOSTOSTAL - AZOTY SA KĘDZIERZYN-KOŹLE JADAR SPORT S.A. RADOM J.W. CONSTRUCTION AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA BKSCH DELECTA BYDGOSZCZ ENERGIAPRO GWARDIA WROCŁAW
REGULAMIN PUCHARU POLSKI
SYSTEM ROZGRYWEK O PUCHAR POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN NA ROK 2007


I. Rozgrywki wojewódzkie:
Termin przeprowadzenia rozgrywek: maj - czerwiec 2006r.

a) Rozgrywki na szczeblu wojewódzkim przeprowadzą WZPS.
b) Bez udziału zespołów I i II ligi.
c) Zwycięzcy z rozgrywek wojewódzkich awansują do udziału w zawodach szczebla
centralnego.

II. Szczebel centralny. System pucharowy. Runda wstępna I.
Termin: 9 września 2006r. Mecze Nr. 1 - 8.

a) W rundzie wstępnej I grają zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich (potwierdzeni przez WZPS) oraz zespoły drużyn drugoligowych, które zgłoszą się do udziału w rozgrywkach (udział drużyn II ligi nie jest obowiązkowy). Na tym etapie rozgrywek przewidywany jest udział 16 drużyn (w przypadku zgłoszeń większej liczby zespołów zostanie rozegrana runda przedwstępna). W celu zmniejszenia kosztów zespoły będą losowane według zamieszczonego poniżej podziału terytorialnego.
Podział terytorialny:
1. zachodniopomorskie - pomorskie
2. warmińsko - mazurskie - podlaskie
3. lubuskie - dolnośląskie
4. łódzkie - świętokrzyskie
5. kujawsko - pomorskie - wielkopolskie
6. małopolskie - podkarpackie
7. śląskie - opolskie
8. mazowieckie - lubelskie
b) Gospodarzami spotkań będą zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi (w spornych przypadkach gospodarze zostaną wyłonieni drogą losowania).
c) Zespoły rozegrają jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują zwycięzcy.

III. Szczebel centralny. System pucharowy. Runda wstępna II.
Termin: 13 września 2006r. Mecze Nr. 9 - 12.

a) W rundzie wstępnej II grają zwycięzcy z rundy wstępnej I zgodnie z diagramem rozgrywek.
b) Gospodarzami spotkań będą zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi (w spornych przypadkach gospodarze zostaną wyłonieni drogą losowania).
c) Zespoły rozegrają jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują zwycięzcy.

IV. Szczebel centralny. System pucharowy. Pierwsza runda.
Termin: 16 września 2006r. Mecze Nr. 13 - 20

a) 4 zespoły, zwycięzcy z rundy wstępnej II, oraz 12 zespołów I ligi po przeprowadzeniu losowania utworzą pary meczowe.
b) Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi (w spornych przypadkach gospodarze zostaną wyłonieni drogą losowania).
c) Drużyny rozegrają po jednym meczu. Zwycięzcy awansują do następnej rundy.

V. Szczebel centralny. System pucharowy. Druga runda.
Termin: 23 września 2006r. Mecze Nr. 21 - 24

a) 8 zespołów, które awansowały z pierwszej rundy rozegrają mecze zgodnie z diagramem rozgrywek.
b) Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi (w spornych przypadkach gospodarze zostaną wyłonieni drogą losowania).
c) Drużyny rozegrają po jednym meczu. Zwycięzcy awansują do następnej rundy.

VI. Szczebel centralny. System pucharowy. Trzecia runda.
Termin: 27.09 – 01.10. 2006r. Mecze Nr 25 – 28.

a) 4 zespoły, które awansowały z drugiej rundy rozegrają dwa mecze (mecz i rewanż) zgodnie z diagramem rozgrywek. Do czwartej rundy awansują zwycięzcy.
b) O awansie do następnej rundy decyduje:
1. Liczba wygranych meczów.
2. Lepszy (wyższy) stosunek setów wygranych do przegranych.
3. Lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do straconych z poszczególnych meczów.
c) Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi (w spornych przypadkach gospodarze zostaną wyłonieni drogą losowania).

VII. Szczebel centralny. System grupowy. Czwarta runda.
Terminy: 07 – 08.10. 2006r; 14 – 15.10.2006; 21 – 22.10 2006; 28 – 29.10.2006; 04 – 05.11.2006; 11 – 12.11.2006. Mecze Nr 29 – 100.

a) IV Runda będzie rozgrywana z udziałem 12 drużyn (10 zespołów PLS + 2 zespoły, które awansowały z III rundy, podzielonych na trzy grupy, po cztery zespoły).
b) Do poszczególnych grup zostaną rozstawienie 3 najlepsze drużyny PLS z sezonu 2005/2006. Przydział do grup dla pozostałych zespołów zostanie dokonany poprzez losowanie.
c) W grupach zespoły rozegrają po dwanaście meczów w następujący sposób:
1) Mecze będą rozgrywane w soboty i niedziele przez sześć tygodni ( w sobotę mecz, w niedzielę rewanż z tym samym zespołem).
2) Każda drużyna trzy razy będzie gospodarzem zawodów i trzy razy gościem. (w dwóch meczach z tym samym przeciwnikiem).
3) W rozgrywkach obowiązuje system punktowy „każdy z każdym”, (dwie rundy – cztery mecze - każdy z każdym): jak w załączonej tabeli.

I TerminII TerminIII TerminIV TerminV TerminVI Termin
1 - 4 4 - 3 2 - 4 4 - 1 3 - 4 4 - 2
2 - 3 1 - 2 3 - 1 3 - 2 2 - 1 1 - 3

4) Do Rundy Finałowej awansuje 8 drużyn: 6 zespołów, które zajmą 1 - 2 miejsca w grupach oraz dwa zespoły z trzecich miejsc. Jeżeli w gronie zespołów awansujących nie znajdzie się drużyna, posiadająca w kadrze reprezentacji przygotowującej się do Mistrzostw Świata trzech zawodników (dotyczy to również obcokrajowców potwierdzonych do gry w PLS na sezon 2006/2007), uzyska ona automatyczny awans do rozgrywek Rundy Finałowej PPM. W przeciwnym razie, do Rundy Finałowej awansują dwie (lub jedna) najlepsze drużyny z trzecich miejsc w rozgrywkach grupowych (na podstawie dodatkowej tabeli sporządzonej dla drużyn, które zajęły trzecie miejsca w rozgrywkach grupowych).
5) Punktacja: zespół wygrywający spotkanie otrzymuje 2 punkty meczowe (duże punkty) a przegrywający 1 punkt; walkower 0 punktów.
6) O miejscu w tabeli decyduje:
1. Liczba zdobytych punktów meczowych.
2. Lepszy (wyższy) stosunek setów wygranych do przegranych.
3. Lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

VIII. Runda finałowa. System pucharowy. 8 zespołów.
Termin: 2007 r. Mecze Nr 101 – 107.

a) W ćwierćfinale zostaną rozstawione 4 najlepsze zespoły po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek PLS sezonu 2006/2007, do których będą dolosowani pozostali uczestnicy rundy finałowej.
b) W 1 półfinale zagra: zwycięzca meczu z udziałem zespołu zajmującego I miejsce po fazie zasadniczej rozgrywek PLS sezonu 2006/2007 ze zwycięzcą meczu z udziałem zespołu zajmującego III miejsce po fazie zasadniczej rozgrywek PLS sezonu 2006/2007.
W 2 półfinale zagra: zwycięzca meczu z udziałem zespołu zajmującego II miejsce po fazie zasadniczej rozgrywek PLS sezonu 2006/2007 ze zwycięzcą meczu z udziałem zespołu zajmującego IV miejsce po fazie zasadniczej rozgrywek PLS sezonu 2006/2007.
c) W finale zagrają zwycięzcy meczów półfinałowych.
d) Jeżeli do rundy finałowej nie zakwalifikuje się zespół zajmujący miejsca I – IV po fazie zasadniczej rozgrywek PLS w sezonie 2006/2007, wówczas w ćwierćfinale zostanie rozstawiony zespół z miejsca V lub ewentualnie VI.

Uwaga: W rozgrywkach o Puchar Polski zawodnicy zagraniczni uczestniczą na zasadach obowiązujących w rozgrywkach ligowych szczebla centralnego.